Kto pyta nie błądzi!

Chcesz wiedzieć więcej o Payka? Sprawdź poniższą listę najczęściej zadawanych pytań.
faq payka
Rachunki domowe
Rachunki domowe

Co to jest Payka?

Payka to sposób na opłacenie Twojego rachunku, bez konieczności wydawania Twoich pieniędzy w momencie realizacji płatności. Payka opłaci od razu Twój rachunek, a Ty spłacisz ją później – jednorazowo do 30 dni lub w 4 ratach.

Jakie warunki muszę spełnić, aby skorzystać z Payka?

Jedynym warunkiem jest ukończone 18 lat oraz posiadanie aktywnego konta bankowego.

Jakiej wysokości rachunek mogę opłacić za pomocą Payka?

Za pomocą Payka opłacisz rachunek w kwocie od 49,99 zł do 2.000 zł.

Ile kosztuje Payka?

Spłacając do 30 dni nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Natomiast spłacając w 4 ratach płacisz 3,33% prowizji miesięcznie.

 

Załóżmy, że płatność Twojego rachunku wynosi 180 zł. Opłacając go za pomocą Payka – w zależności kiedy dokonasz spłaty – zapłacisz:

 

  • Do 30 dni zapłacisz 180 zł – nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów (prowizja 0%, oprocentowanie 0%)
  • Jeśli spłacasz w 4 ratach zapłacisz 204 zł (4 x 51 zł)- w tym w każdej racie wliczone jest 6 zł prowizji (czyli prowizja 3,33% miesięcznie, oprocentowanie 0%).

U jakich dostawców zapłacę Payka?

Payka zapłacisz rachunki: Orange, Multimedia, Vectra, Enea, Netia, Cyfrowy Polsat, Tauron, PolkomtelE.ON Polska (wcześniej innogy), Toya, Poczta Polska RTV, Promoax, Chopin Telewizja Kablowa, Asta-net, Supermedia, JMDI,  Macrosat Grupa Multimedialna Telpol, Wist, GVT, Axpo, Point.

 

Stale pracujemy nad zwiększeniem listy dostawców.

Gdzie mogę skorzystać z Payka?

Przejdź do płatności online w elektronicznym biurze obsługi Klienta u wybranego dostawcy lub kliknij w link płatności za rachunek w otrzymanym od niego e-mailu. Następnie na bramce płatniczej wybierz Payka “Zapłać później”.

Jak mogę skorzystać z Payka?

Po wybraniu Payka ,,Zapłać Później” podajesz swoje dane identyfikacyjne, potwierdzasz je logując się do Twojego konta bankowego, a na koniec zatwierdzasz warunki kodem SMS. To tyle! Opłacamy Twój rachunek, a Ty spłacisz go nam później.

Jakie dane podaje płacąc Payka?

Opłacamy za Ciebie fakturę, więc musimy zweryfikować Twoje dane. Do tego potrzebny jest nam Twój numer PESEL oraz seria i numer dowodu osobistego a także adres zamieszkania. Otrzymasz od nas potrzebne informacje i dokumenty na adres e-mail. Na Twój numer telefonu wyślemy kod, którym zatwierdzisz umowę. Wszystkie Twoje dane będą w pełni bezpieczne.

Opłaciłem rachunek z Payka, co dalej?

Wybór należy do Ciebie! Przed upływem 30 dni będziesz mógł spłacić Payka jednorazowo, a jeśli tego nie zrobisz to automatycznie rozłożymy spłatę na 4 raty. O szczegółach tych spłat przypomnimy Ci e-mailem wraz z linkiem do płatności i numerem konta do spłaty.

Czy otrzymam przypomnienie o kwocie i terminie spłaty?

Tak. Przypomnimy Ci o zbliżającym się terminie płatności oraz o wymaganej kwocie, wysyłając wiadomość na Twój adres e-mail.

Czy mogę mieć więcej niż jedną aktywną Payka?

Na raz możesz mieć jedną aktywną Payka. Z kolejnej możesz skorzystać po jej spłaceniu.

Czy płatność Payka jest bezpieczna?

Proces płatności Payka jest w pełni bezpieczny. Wszystkie transakcje są szyfrowane i wykonywane za pośrednictwem zabezpieczonych serwerów i kanałów komunikacji.

Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie?

Skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się w zakładce kontakt.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami.

Sprawdź