Kto pyta nie błądzi!

Chcesz wiedzieć więcej o Payka? Sprawdź poniższą listę najczęściej zadawanych pytań.
faq payka
Rachunki domowe
Rachunki domowe

Co to jest Payka?

Payka to sposób na opłacenie Twojego rachunku, bez konieczności wydawania Twoich pieniędzy w momencie realizacji płatności. Payka opłaci od razu Twój rachunek, a Ty spłacisz ją później – jednorazowo do 30 dni lub w 4 ratach.

Jakie warunki muszę spełnić, aby skorzystać z Payka?

Jedynym warunkiem jest ukończone 18 lat oraz posiadanie aktywnego konta bankowego.

Jakiej wysokości rachunek mogę opłacić za pomocą Payka?

Za pomocą Payka opłacisz rachunek w kwocie od 49,99 zł do 2.000 zł.

Ile kosztuje Payka?

Spłacając do 30 dni nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Natomiast spłacając w 4 ratach płacisz 3,33% prowizji miesięcznie.

 

Załóżmy, że płatność Twojego rachunku wynosi 180 zł. Opłacając go za pomocą Payka – w zależności kiedy dokonasz spłaty – zapłacisz:

 

  • Do 30 dni zapłacisz 180 zł – nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów (prowizja 0%, oprocentowanie 0%)
  • Jeśli spłacasz w 4 ratach zapłacisz 204 zł (4 x 51 zł)- w tym w każdej racie wliczone jest 6 zł prowizji (czyli prowizja 3,33% miesięcznie, oprocentowanie 0%).

U jakich dostawców zapłacę Payka?

Payka zapłacisz rachunki: Orange, Multimedia, Vectra, Enea, Netia, Cyfrowy Polsat, Tauron, PolkomtelE.ON Polska (wcześniej innogy), Toya, Poczta Polska RTV, Promoax, Chopin Telewizja Kablowa, Asta-net, Supermedia, JMDI,  Macrosat Grupa Multimedialna Telpol, Wist, GVT, Axpo, Point.

 

Stale pracujemy nad zwiększeniem listy dostawców.

Gdzie mogę skorzystać z Payka?

Przejdź do płatności online w elektronicznym biurze obsługi Klienta u wybranego dostawcy lub kliknij w link płatności za rachunek w otrzymanym od niego e-mailu. Następnie na bramce płatniczej wybierz Payka “Zapłać później”.

Jak mogę skorzystać z Payka?

Po wybraniu Payka ,,Zapłać Później” podajesz swoje dane identyfikacyjne, potwierdzasz je logując się do Twojego konta bankowego, a na koniec zatwierdzasz warunki kodem SMS. To tyle! Opłacamy Twój rachunek, a Ty spłacisz go nam później.

Jakie dane podaje płacąc Payka?

Opłacamy za Ciebie fakturę, więc musimy zweryfikować Twoje dane. Do tego potrzebny jest nam Twój numer PESEL oraz seria i numer dowodu osobistego a także adres zamieszkania. Otrzymasz od nas potrzebne informacje i dokumenty na adres e-mail. Na Twój numer telefonu wyślemy kod, którym zatwierdzisz umowę. Wszystkie Twoje dane będą w pełni bezpieczne.

Opłaciłem rachunek z Payka, co dalej?

Wybór należy do Ciebie! Przed upływem 30 dni będziesz mógł spłacić Payka jednorazowo, a jeśli tego nie zrobisz to automatycznie rozłożymy spłatę na 4 raty. O szczegółach tych spłat przypomnimy Ci e-mailem wraz z linkiem do płatności i numerem konta do spłaty.

Czy otrzymam przypomnienie o kwocie i terminie spłaty?

Tak. Przypomnimy Ci o zbliżającym się terminie płatności oraz o wymaganej kwocie, wysyłając wiadomość na Twój adres e-mail.

W jaki sposób mogę spłacić Payka?

Przed każdą płatnością wyślemy Tobie na e-maila link do szybkiej płatności, który przekieruje Cię na bramkę płatniczą, gdzie wybierzesz wygodny dla siebie sposób płatności np. BLIK czy szybki przelew.

 

Możesz również spłacić Payka przelewem tradycyjnym, pamiętaj że każda Payka posiada indywidualny numer rachunku bankowego do spłaty.

Czy mogę mieć więcej niż jedną aktywną Payka?

Nie, aby mieć kolejną Payka musisz spłacić bieżącą.

Czy płatność Payka jest bezpieczna?

Proces płatności Payka jest w pełni bezpieczny. Wszystkie transakcje są szyfrowane i wykonywane za pośrednictwem zabezpieczonych serwerów i kanałów komunikacji.

Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie?

Skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się w zakładce kontakt.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami.

Sprawdź